‘Tüm CHP seçmeninin adayı Başkanımızdır’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Engin Altay, partisinin Seferihisar’da düzenlediği değerlendirme toplantısında. “Benimle misin, karar ver” çıktısını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında da benzer bir çıkış yaptığını hatırlatan Altay, şunları kaydetti: “Çok beklenen, olması gereken bir çıkış. CHP ve kamuoyunda artık konuşulmaması gereken bir noktaya gelindiğinde, bilerek veya bilmeyerek bu konuların tartışılmasına yol açabilecek söylemlerin çıkış noktasıdır. Kemal Bey’in kararlılığını gösteren bir çıkış” dedi.

“O KADAR UYGUN”

Altay, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu olduğunu belirterek, “Kemal Bey bizim adayımız, cumhurbaşkanı adayımız. Kemal Bey’in de altını çizdiği bir şey var. Ortada altı masa var. altı mAsa ve Cumhurbaşkanımız liderlerle bireysel ve birlikte temas ve görüşmelerde bulunuyor. Oradan ne çıkar, bilmiyorum, bunun hakkında konuşamam. Altı masanın adayı hakkında bir şey söyleyemem. Bu lisansa sahip değilim. Ama tüm CHP’lilerin ve tüm CHP seçmenlerinin adayı Cumhurbaşkanımızdır. Ona yakışan bu” söz konusu.

Altay, Kılıçdaroğlu’nun iktidara saldırısı “halk düşmanları” kelime hakkında “Bu devleti bu kadar soyarsanız, halka bu kadar baskı yaparsanız, milleti neredeyse ülkeyi bölecek kadar bölerseniz buna ‘halk düşmanlığı’ denir. Bunu kime söylediği çok açık ve net. Muhatap buna cevap verirse kendisine de cevap verilir.” dedi.

Leave a Comment