Tolunay Kafkas’tan Yusuf Demir açıklaması! – Son dakika A2 A Milli Futbol Takımı haberleriÜmit Milli Futbol Takımı, 27 Eylül Salı günü Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda Gürcistan ile hazırlık maçı yapacak. Riva Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesislerinde hazırlıklarına devam eden Ümit Milliler Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ve futbolcular; Berkay Vardar, Erencan Yanık ve Bertuğ Özgür Yıldırım basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, hazırlıkların iyi geçtiğini ifade ederek, şunları kaydetti: “Özellikle geçen seneden reşit olmayan oyuncularla oynamak zorunda kaldık. Geçen seneden 7-8 kişi var ve oluşturulacak yeni grup için yeni arkadaşlar eklendi. Özellikle bu bir hafta. Oyun felsefemize odaklanarak baskı, pas ve oyun içerisinde önlem alarak antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Özellikle forvet, forvet arkası ve defans oyuncuları olmak üzere maçta sahip olduğumuz oyuncuların kalitesi nedeniyle üçlü defans ile oynamayı düşünüyoruz. Aslında sahanın oluşumu çok önemli değil ama biraz da oyunun felsefesi açısından. “Sistemsiz oynamaya devam etmeye çalışıyoruz. Ayrıca birçok genişleme ve parametreye sahiptir. Bir haftaya sığdırabileceğimiz her konuyu ele almaya çalışıyoruz,” dedi.


“TÜM MİLLİ TAKIM ÇOK ÖNEMLİ BİR YER”


Ümit Milli Takımı’nın çok önemli bir yer olduğunu kaydeden Tolunay Kafkas, şunları kaydetti: “Özellikle geçiş yeri. Ravil Tagir ile sayıyı bilmiyorum ama benim dönemimde 13-14 oyuncu Milli Takım’a yükselmeyi başardı. Bu benim için bir gurur kaynağı. “Çok mutluyuz. Milli Takım’ın havuzunu genişletmek, rekabet ortamını artırmak ve belli pozisyonlarda daha fazla oyuncu bulundurmak öncelikli hedeflerimizden biri. Bu bağlamda son derece mutluyum. Ben de hazırlık maçıyla ilgili bir şeyler eklemek istiyorum.” “Almanya’ya karşı oynayacaktık ama nedense iptal edildi. Aceleyle Georgia ile oynamayı kabul ettik. 2 yaşındaki çocuklarla oynayacaklar. Aslında kendi yaş gruplarımızda oynamak istiyoruz. Elbette burada kritik oyuncular var. Arda ve Kenan başta olmak üzere 2005 doğumlu oyuncular var. “Çok fazla bir yaş skalası var. 5 yıl var. Biraz daha gençtik, onların yaşlanmasını istemediğimiz bir şeydi. Ama biz yapacağız.” hiç birşey yok,” dedi.


“İŞİMİZ HERKESİ ŞAFT EKİBİNE VERMEK”


Yusuf Demir’in durumuyla ilgili konuşan Kafkas, şunları söyledi: “Onunla ilgili açıklamalarda bulunduk. Dursun Bey ile federasyon başkanı arasında bir meseleye dönüştü. Bizim derdimiz kimseyi kaybetmek, suçlamak ya da savunmak değil. Bizim işimiz herkesi milli takıma getirmek. Bir prosedür varsa federasyon başkanımız, yönetim kurulumuz ve Galatasaray Kulübü çözecektir.”


BERKAY VARDAR: MİLLİ CEKET GİYMEK VE AİLEMİ GURUR VERMEK BİR HEDEFİM VAR


Gürcistan maçında iyi bir sonuçla sahadan ayrılmak istediklerini belirten Berkay Vardar, şunları kaydetti: “Yoğun bir tempoda çalışıyoruz. İyi isimler var, hepsi yetenekli. Elbette her futbolcu ve her Türk genci gibi benim de A Milli formayı giymek, kendimi ve ailemi gururlandırmak gibi bir hedefim var. Umarım çok çalışırız ve iyi yerlere geliriz.”


ERENCAN YARDIMCI: antreman yaptıkça birbirimize daha çok alışacağımızı düşünüyorum


Aytemiz Alanyasporlu Erencan Yanık, hazırlıkların iyi gittiğini belirterek, “Her şey çok iyi gidiyor, her şey yolunda. 2002-2003 yaş grubu olarak ilk kez bir araya geliyoruz. Henüz birbirimize alışamadık. 3, 4 gün boyunca birlikte antrenman yapma şansımız var. “Sanırım daha çok alışacağız. Gürcistan maçı ile vira bismillah diyeceğiz. Menajerimle kariyer planlamamı çok iyi yapıyoruz. Umarım önümüzdeki yıllarda bunun meyvelerini alacağız. Alanyaspor’da küçük zamanlar geçirmeye başladım. Daha fazla zaman ayırmaya devam edeceğim,” dedi.


BERTUĞ YILDIRIM: MİLLİ TAKIMIN YOLU BURADA GEÇİYOR


Hatayspor’dan Bertuğ Yıldırım, milli takıma yükselmek için çok çalıştıklarını belirterek, “Allah’a şükür kamp başladı. Şu ana kadar bir sorun yok. Her gün iyi çalışıyoruz. Elbette Salı günü sahaya kazanmak için çıkacağız. İlk dileğimiz bir dostluk maçı, güvenli ve sorunsuz bir maç olacak.” “Umarım maçı atlatırız. Milli takıma giden yol buradan geçer. Elbette herkes bunun farkındadır. Herkesin amacı önce oraya tırmanmak. Orası için çok çalışıyoruz, elimizden geleni yapıyoruz. Umarım en iyisi olur,” dedi.


HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR


Ümit Milli Takımı, 27 Eylül Salı günü Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda Gürcistan ile oynayacağı hazırlık maçı için hazırlıklarını sürdürdü. TFF Riva Tesisleri’nde teknik direktör Tolunay Kafkas yönetimindeki antrenman, koşu ve ısınma çalışmalarıyla başladı. El topu çalışmaları ile devam eden antrenmanın kapalı bölümünde taktik çalışmalar yapıldı.Leave a Comment