Son seçim anketi yine ses getirecek! AK Parti ile CHP arasındaki farkın ardından ittifaklar arasındaki fark oldukça daraldı.

Seçimlerin yaklaşmasıyla vatandaşlar, sandıkta hangi partinin ne kadar oy aldığını eskisinden daha fazla merak etmeye başladı. Aksoy Araştırma’nın ardından anketin sonuçlarını açıklayan firma PIAR Araştırma oldu.

Aksoy Araştırma’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ankette, Ve PartiCHP’nin yüzde 29,7, CHP’nin yüzde 29,1 oy aldığı ve iki parti arasındaki farkın yüzde 0,6 olduğu çok konuşuldu.

Aksoy’un anketinin yankıları sürerken, bu kez PIAR Araştırma’nın anketi dikkat çekti. Ankette AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Halk İttifakı yüzde 37,7, CHP ve MHP yüzde 37,7 oy aldı. İyi partiTarafından kurulan Millet İttifakı, oyların yüzde 39,3’ünü aldı.

PİAR Araştırması 15-18 Eylül tarihleri ​​arasında “Türkiye’nin Siyasi Gündemi” adı altında gerçekleştirilen araştırmada, “Bu Pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunu yöneltti.

Son araştırmaya göre AK Parti’nin oylarının yüzde 29,1 olduğu görüldü. CHP’nin oyu yüzde 28,1 oldu. İYİ Parti yüzde 11,2 oy alırken, HDP yüzde 10,6 oy aldı. Bu ankette MHP’nin oyu yüzde 8,6 oldu. Zafer Partisi’nin oylarının yüzde 3,5 olması dikkat çekti.

İşte anket tablosu:

Tüm seçim sonuçları için tıklayınız. İl ve ilçeler için tüm geçmiş seçim sonuçları.
Barış Yahya Çinçin
Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com – Politika

Millet İttifakı İYİ Parti AK Parti Türkiye MHP Siyaset Güncel Haberler

Leave a Comment