Lüksemburg Maçında Stefan Kuntz’a Büyük Tepki: Taraftarlar Çakmak Fırlattı

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz’a Lüksemburg maçında çakmak atıldı. Hilal-Yıldızlar rakibinden üç gol yedikten sonra, Alman teknik direktöre tepki gösteren taraftarlar Kuntz için olumsuz sloganlar attı.

Maçtaki kadro seçimi ve oyuncu değişiklikleri nedeniyle eleştirilere konu olan Kuntz için birçok futbol yorumcusu da olumsuz değerlendirmelerde bulundu.

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grubu’nda Lüksemburg ile 3-3 berabere kalan A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü savunmada hata yaptıklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Kuntz, şunları söyledi:

“Ligden ayrıldığımız için mutluyum. Mutluyum çünkü öğrenecek çok şeyimiz olduğunu gördüm. 3 defans oyuncumuz sakatlandı. Ozan’ın maçtan 3 saat önce sakatlığı nedeniyle oynayamayacağı belliydi. Merih zaten yoktu. İlk golün ardından Çağlar sakatlandı ve onu oyundan çıkarmak zorunda kaldım. Bireysel savunma.” Hatalar yaptık. Savunma oyunları hücumda başlar. Takım olarak iyi değildik. Bir yolda yürürken önünüze engeller çıkar, yolunuza çıkarlar. Mutluyum çünkü bugünkü geri adım bir kayıp şeklinde olmadı. Sadece berabereydi. İkinci yarıda fırsatlar yakaladık. Sonuna kadar denedik, “Bundan memnunum. Mutluyum, eğer boks gibi davranırsak, sonuç bir yumruksa, bizim için nakavt olmadı.”

Yenilen golleri sakatlık ve bireysel hatalara bağlayan Kuntz, “Ozan, Çağlar, Merih gibi oyuncuların kısa sürede sakatlanması gol yeme sebebi sayılabilir. Bireysel olarak ağır hatalar yaptık ve Lüksemburg’a gol attık. Bir gol Savunma oyununa hazırlanmak orta forvetten başlar. , oradan geri ilerler, 11 oyuncu defans yapar, ancak bu gece takım olarak yapamadık. Kadromuza 4 defans çağırdık. Hepsi sahadaydı. Merih maçtan 1 gün önce ağrısı olduğunu söyledi.Ozan da maçtan 3 saat önce ağrısının olduğunu söyledi.Çağlar’ın “Kale hattının önünden kaydığını gördünüz. İlk başta 4 defans oyuncusunun yeterli olduğunu düşündüm. Ozan’ın sakatlığını duyduğumuzda Cenk Özkaç’a ulaşıp aday kadroya çağırdık. Yarın Faroe Adaları kampına katılmasını istedik.” ifadelerini kullandı.

Yenilen gollerin aşırı özgüvenden kaynaklanıp kaynaklanmadığı sorulduğunda Kuntz, “Her oyuncunun sebebini bilmek mümkün değil. Şu anda Almanya’da Union Berlin ilk sırada. Çünkü herkesten daha fazla koşuyorlar. Biz. Fenerbahçe’nin son maçında 118 kilometre koştuklarını gördüler. Hepsi bu. “Acıyı hissetmesi lazım, o acıyı yaşamamak için savaşması gerekiyor. Bazı oyuncuların düzenli oynamadığını biliyoruz. Bu da bir etken.” yanıtını verdi.

Tecrübeli teknik adam, Ferdi Kadıoğlu’nun orta sahadaki oyununu değerlendirerek, “Ferdi’yi Hollanda Umut Milli Takımı’ndan beri tanıyorum. Orada bu pozisyonda oynadığını biliyorum. Bu özelliğinden yararlanmak istedik. Eren ve onun gibi oyuncular var. Rıdvan solda oynuyor. Ferdi çok yönlü bir oyuncu. Ne istediğimizi biliyor.” dedi.

BURAYA YATIRIM YAPACAĞIMI SANMAYIN! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPACAĞINIZA BAKIN!

Leave a Comment