iPhone 14 Pro’nun Dinamik Adası artık Android’de mevcut

elma geçen hafta iPhone 14, iPhone 14 Artı, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Maks modelleri tanıttı. Şirketin sadece Pro modellerinde sunduğu yeni çentik tasarımıdır. Orada Dinamik (Dinamik Ada) özelliği en çok dikkat çeken detaylardan biriydi. Android telefonlarda muadili olmayan bu özellik artık dynamicSpot adı altında bizlerle.

Android’de Dinamik Ada nasıl kullanılır?

Google Oyun mağazası’ayrıca yayınlandı dinamikSpot Uygulama, elbette, Apple’ın Dynamic Island veya Dynamic Island adlı çözümünün her ayrıntısını detaylandırıyor. Android Telefonlara getirmiyor ama farklı özellikler sunmaktan da geri kalmıyor. Henüz Beta aşamasında olan uygulamanın Pro versiyonu ise daha gelişmiş yetenekler vadediyor. Uygulamanın ücretli versiyonunda sunulan özellikler kilit ekranında da çalıştırılabiliyor.

geliştirilen uygulama müzik erişim kontrolleri. Aynı zamanda özelleştirilebilir bir etkileşim, zamanlayıcı Destek ve genel çoklu görev sunar. Geliştirici Jawomo, uygulamanın önümüzdeki dönemlerde daha birçok özellikle geliştirileceğini ve aynı zamanda genel kullanılabilirliğin de artırılacağını belirtiyor.

Apple’ın taklitçi Android uygulamasıyla ilgili yasal bir yol izleyip izlemeyeceğini bilmiyoruz ancak bu tür uygulamaların izleyeceğini söyleyebiliriz. Ancak iPhone 14 Pro ve Pro Max’teki Dynamic Island özelliğine benzer temalar Xiaomi’nin MIUI temalarında da yer almaya başladı. Aynı şekilde birçok üretici de benzer bir tasarım üzerinde Ar-Ge faaliyetleri yürütmektedir.

Yorum


Paylaşmakeski abone ol
Google Haberler Abone Ol Düğmesi
Bu haberler mobil uygulamamız kullanarak indir
istediğiniz zaman okuyabilirsiniz (hatta çevrimdışı):

DH Android Uygulamasını İndirin
DH iOS Uygulamasını İndirin

Leave a Comment