Galatasaray’ın sağ beki Leo Dubois’den Sacha Boey, Dünya Kupası ve şampiyonluk sözleri

class=”medyanet-inline-adv”>

Sezon başında sakatlandığını belirten Leo Dubois, “Bu sakatlık biraz frenlememe neden oldu. Şimdi %100 döndüm ve tekrar takıma yardım ediyorum. Fiziksel olarak çok iyi olduğumu düşünüyorum. . Oynamaktan çok mutluyum” dedi.

“ŞAMPİYON OLMAK İÇİN YARIŞMANIZ GEREKİR”

Rekabetin iyi olduğunu söyleyen Dubois, “Rekabet olması benim için büyük mutluluk yaratıyor. Şampiyon olmak için rekabetin olacağı söylendi. Şampiyon olmak için rekabet gerekiyor. Bu takım tabii ki dediğiniz gibi sol kanatta oynuyorum. “Oynadığım takımlarda hem sağda hem de solda oynadım. Benim için pek fark etmez. Bana bir görev verilirse her tarafta oynayabilirim” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“İYİ ÇALIŞIYORUZ”

Şampiyonluk hedefi doğrultusunda büyük oyuncuların önemine vurgu yapan Fransız oyuncu, “Geldiğim takımda harika oyuncular var ve takıma harika oyuncular da geldi. Bu da takım içinde belli bir rekabeti artırdı. Hedefimiz. şampiyonluk yolunda büyük oyuncularla yola devam etmek” dedi. Ama aynı zamanda biraz zamana ihtiyacımız var. Bu sefer takımın bazı otomatizmler kazanması için gereklidir. Benim açımdan rekabeti seviyorum ve bu otomatizmlerle takımın gelecekte iyi bir yere geleceğini düşünüyorum” dedi.

“ŞAMPİYONAYI YAŞAMAK İÇİN BURAYA GELDİM”

Sacha Boey hakkında da konuşan Dubois, “Sacha genç bir oyuncu. Kaliteli bir oyuncu ve aynı zamanda önemli bir oyuncu. Tabii ki milli takıma seçilebilir. Seçilmesini çok isterim. Ama bu seçimi de yapmıyorum. Buraya şampiyonluk kazanmak ve çalışmak için geldim. Bir de Dünya Kupası var. Tekrar gidebilirsem Fransa’yı temsil etmek ve oynamak isterim” dedi.

“SAVUNMA OLARAK AMACA KATKI SAĞLAMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Bir defans oyuncusu olarak hedefe katkı sağlamak istediğini söyleyen Leo Dubois, “Tabii ki istatistik dediğin zaman futbolda çok önemli yeri olan bir kavram. Daha önce elde ettiğimden daha iyi istatistikler elde etmek istiyorum. Rekabetçi bir yönüm var. Kendimi de geliştirmek istiyorum. Gollere katkı sağlamak istiyorum. “Bir defans oyuncusu olarak gole katkı sağlamanız çok önemli. Galatasaray’a bir proje için geldim. Şu anda bu proje devam ediyor. Bundan sonra ne olacağını göreceğiz. Ama ben buraya oynamak ve şampiyonluk kazanmak için geldim” dedi.

Leave a Comment