Fenerbahçe’nin Eski Futbolcusunu Dolandıranlara 17 Yıla Kadar Hapis Talebi

Haberler

> Fenerbahçe’nin Eski Futbolcusunu Dolandıranlara 17 Yıla Kadar Hapis Talebi

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Gregory Kurtley Van der Wiel’i 3 milyon 165 dolar 743 bin euro dolandırdığı iddia edilen teknik direktör Ümit Akbulut ve ortağı Sinan Siner’e 17 yıl 2 ay hapis cezası istendi.

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu amca oluyor…”

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu amca oluyor..."

DHA’dan Özden AtikHabere göre; İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklardan hiçbiri katılmadı. Duruşmada esas hakkında mütalaasını açıklayan savcı, müşteki Wiel’in sanıklarla imaj danışmanlığı amacıyla görüştüğünü, sanıkların kendilerini Tarabya Oteli’nin sahibi ve dünyaca ünlü boksör Floyd Mayweather’ın menajeri olarak tanıttığını kaydetti. . Sanık Ümit Akbulut’un İçişleri Bakanı’nın amcası olduğunu ve kendisine Türkiye’nin tanıtımı için para verdiğini, dünyaca ünlü kişileri bu şekilde Türkiye’ye getirdiğini söylediği mütalaada, Floyd’u getirebileceğini ifade eden sanık Ümit, hisselerinin hiçbirine sahip olmadığını söyledi. Bulunmadığı siteden villa satarak toplam 3 milyon 165 bin dolar 743 bin euro aldığı iddia edildi.

5 ila 17 yıl 2 ay hapis cezası

5 ila 17 yıl 2 ay hapis cezası

Savunmalarında, sanıkların suçlamaları kabul etmedikleri ve sözleşmeye göre para aldıklarını ancak sözleşmede miktar 2 milyon dolar olarak belirlenmiş olmasına rağmen şikayetçinin hesabına daha fazla para gönderdiği belirtildi. sanıklar. Savcı, müşteki ile görüştükleri andan itibaren, müşteki yabancı olduğu gerekçesiyle sanıkların müştekiyle birlikte hareket ederek ‘çoklu ve zincirleme dolandırıcılık’ suçundan 5 yıl 17 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. ve kendilerini olduklarından farklı tanıtarak. Sanıkların ‘tehdit’ suçuna ilişkin yeterli delil elde edilemediği için beraat kararı verilmesi istendi.

Wiel’in avukatı: Cezalandırılsınlar

Wiel'in avukatı: Cezalandırılsınlar

Şikayetçi Gregory Kurtley Van der Wiel’in avukatı, savcının görüşüne katıldıklarını ve şikayetlerinin devam ettiğini belirterek sanıkların cezalandırılmasını talep etti. Duruşma, sanıkların savcının mütalaasına karşı savunmalarını hazırlamaları için ertelendi.

Leave a Comment