Dolarda Yeni Zirve! Dünyada Yükselen ABD Parası TL Karşısında Rekor Kırdı

Haberler

> Dolarda Yeni Zirve! Dünyada Yükselen ABD Parası TL Karşısında Rekor Kırdı

Dolar çok eski bir söylemle ‘ABD’nin para birimi ama dünyanın sorunu’ iken, özellikle son bir yılda Türkiye için ‘bütün kötülüklerin anası’ haline geldi. Dün tüm iyi niyetiyle Merkez Bankası’nın faiz indirimine gitmesiyle TL’yi zayıf bulan dolar, tıpkı Husain Bolt gibi bugün yeniden rekor kırdı.

Dün Merkez Bankası politika faizini 100 baz puan indirirken, Fed önceki gece faizi 75 baz puan artırdı ve aylardır yatay seyreden dolar/TL’nin seyri yükselişe geçti. .

Dün Merkez Bankası politika faizini 100 baz puan indirirken, Fed önceki gece faizi 75 baz puan artırdı ve aylardır yatay seyreden dolar/TL'nin seyri yükselişe geçti. .

Dolardaki yükseliş dünyadaki diğer para birimleri arasında sınırlı kalırken, TL karşısında şimdiden tarihi zirvelerine ulaştı.

Dolar Endeksi gün ortasında 20 yılın en yüksek seviyesi olan 112,35’i görürken, dünyadaki diğer para birimleri karşısında değer kazanmaya devam ediyor.

Dolar Endeksi gün ortasında 20 yılın en yüksek seviyesi olan 112,35'i görürken, dünyadaki diğer para birimleri karşısında değer kazanmaya devam ediyor.

Dolar/TL de 18.4100 seviyesinin üzerine çıkarak yeni zirve seviyesini 18.4148 olarak yenileyerek 18.40 seviyesinin üzerinde seyrine devam etti.

Dolar/TL de 18.4100 seviyesinin üzerine çıkarak yeni zirve seviyesini 18.4148 olarak yenileyerek 18.40 seviyesinin üzerinde seyrine devam etti.

ABD Doları en son 20 Aralık 2021’de 18.40 seviyesini gördü, ardından KKM ile geriledi ancak o zamandan bu yana yaklaşık 9 ayda 13 seviyesinden tekrar zirveye ulaştı.

Euro/dolar paritesi 0,9726 ile 22 yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Sosyal medyada “Dolar/TL” gündemdeyken uzmanlar dünden beri yükselişi yorumlamaya devam ediyor.

Ayrıca sosyal medyada "USD/TL" Gündemdeyken uzmanlar dünden beri yükselişi yorumlamaya devam ediyor.

👇

👇

💵

💵

💲

💲

🤔

🤔

💰

💰

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Leave a Comment