Antrenörümüz Jorge Jesus: Zaman zaman spekülasyonlar oluyor ama Fenerbahçe taraftarının her zaman takımının yanında ve kenetlenmesi çok önemli.

23 Eylül 2022 Cuma 17:02

Lig tatilinde hazırlıklarımızın devam ettiği Fenerbahçe Can Bartu Tesislerimizde Teknik Direktör Jorge Jesus Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Antrenörümüz Jorge Jesus’un açıklamalarından derlediklerimiz şöyle:

Lige verilen molada gelişmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Lige verilen milli arayı değerlendirerek konuşmasına başlayan Antrenörümüz Jorge Jesus, “3 günlük iznin ardından bugün yeniden çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu mola bizim için iyi oldu, bazı oyuncuların toparlanması önemliydi. Benim için Portekiz’e gitmek ve ailemi görmek için bir fırsattı. Hepimiz patikadan daha enerjik bir şekilde geri dönüyoruz. Fenerbahçe bu aradan önce çok güçlü, iyi bir performans gösteriyordu. Elbette ara vermemek bizim için ideal olur ama uluslararası maçlar var. Bu nedenle bu dönemde lige verilen molada gelişmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oyuncularımızın çoğu ülkelerini milli takımlarında temsil ediyor.” söz konusu.

Takımımızın her hafta geliştiği görüldü.

Antrenörümüz İsa, Türkiye Ligi’nde 6, Avrupa Birliği’nde 8 olmak üzere toplam 14 maç oynayan Futbol A Takımımızın bu gelişimini değerlendirdi ve bu süreçte dikkat çekici istatistiklere imza attı:

“Takımımızın her hafta geliştiğini gördük. Teknik ekibimiz de fikirleri sahada daha iyi uygulamaya başladı. İlerleme kaydederek bu noktaya geldik. Şimdi Türkiye’ye karşı oynayacağım ilk derbi maçı olan Beşiktaş maçımız var. Bugünden itibaren o maçın hazırlıklarına başlayacağız. Şu anda burada 12 oyuncumuz var, diğerleri milli takımlarda. Bugünden itibaren ilk odak noktamız oynayacağımız bir sonraki derbi maçı olacak.”

Hayranlarımız bizimle olsun ve bize inansınlar çünkü onlar bizimleyken biz daha güçlüyüz.

Derbi maçlarının heyecanına değinen Antrenörümüz, “Her derbi maçı taraftarlar için heyecan verici. Taraftarlar bu maça odaklanıyor. Tabii ki bu maça da odaklanıyoruz ama mümkün olduğunca sadece derbi maçlarına değil, oynadığımız her maça odaklanıyoruz. Taraftarlarımız her geçen gün bizimle daha fazla birleşiyor. Bizimle olsunlar ve bize inansınlar çünkü onlar bizimleyken biz daha güçlüyüz. Sadece Fenerbahçe’de değil genel olarak futbol dünyasında zaman zaman spekülasyonlar oluyor ama Fenerbahçe taraftarının her zaman takımının yanında olması ve birlik olması çok önemli. Onlar için elimizden geleni yapıyoruz. Onlar bize inansınlar, biz de onlara inanıyoruz.” Taraftar desteğinin öneminden de bahsetti.

Hedeflerimize ulaşmak için hepimizin birlik olması gerekiyor.

Tecrübeli antrenör, takım içindeki aile ortamının hedeflere ulaşmada belirleyici olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Buraya geldiğimiz ilk günden beri yaptığımız ve yapmaya çalıştığımız şey, bu kulübün futbol dalındaki tüm profesyonellerinin, hedeflerimize ulaşmak için taraftarlarımız da dahil olmak üzere hepimizin birlik olması gerektiğini anlamasını istiyoruz. . Elbette olumlu sonuçlar alınca işler kolaylaşıyor. Artık birleşik bir grubuz. Takımdaki herkes, bu takımın gelişimi için hem antrenman içinde hem de dışında fikirlerini paylaşır. Hedeflerimize ulaşmak için birlikte çalışırız. Bildiğiniz gibi hedeflerimizden en önemlisi Fenerbahçe’yi yeniden şampiyonluğa taşımak. Bunun için her gün çok çalışıyoruz.”

Taraftarlarımız bizim için her zaman 12. oyuncu oldu, itici güç oldular.

Teknik Direktörümüz Jorge Jesus şöyle devam etti:

“Bu, bu meslekte uzun yıllara dayanan bir deneyimdir. Taraftarın talep etmesi normal, taraftar hep talep ediyor, Fenerbahçe’de de durum böyle. Onlar bizim için her zaman 12. oyuncu oldular, itici güç oldular. Ekibimizin kalitesini göstermesine her zaman yardımcı oldular. Bırakın onlar bize inanmaya devam etsinler, biz de onlara inanmaya devam edeceğiz. İşler iyi gitmese bile onların yanımızda olması bizim için çok önemli çünkü birlikte Fenerbahçe’yi şampiyon yapabiliriz.”

Oyuncuların kendilerini bireysel olarak geliştirebilmeleri için çok çalışıyoruz.

Oyuncularımızın milli takımlardaki performanslarını kısaca değerlendiren Antrenör Jorge Jesus, “Hepimiz gol attıklarında mutlu oluyoruz. Oyuncularımızın milli takımlarında yüksek performans sergilediğini gördüğümüzde, bir antrenör olarak mutlu oluyorum ve taraftarlarımız mutlu oluyor. Tabii ki oyuncuların değeri bildiğimiz bir şey ama bunu ortaya çıkarmak için çok çalışıyoruz, böylece oyuncular kendilerini bireysel olarak geliştirebilirler. İsmail’in ilk milli maçında çok iyi bir performans sergilemesinden çok memnunum. Milli takımın geleceğinde önemli oyunculardan biri olacağını düşünüyorum. Dediğim gibi, tüm kolektif çalışmalarımızı en iyi bireysel oyuncuları ortaya çıkarmak için yapıyoruz.” konuşmasını sonlandırdı.

Leave a Comment