Almanya, Rusya’daki seferberlikten kaçan askerlere sığınma hakkı verecek

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, kısmi seferberlik ilan edilen Rusya’da orduya katılmayı reddedenlerin Almanya’ya sığınma başvurusunda bulunabileceğini söyledi.

Faeser, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung’a şunları söyledi: “Kural olarak, ağır baskı tehdidi altındaki kaçak askerler Almanya’da uluslararası korumadan yararlanırlar. Vladimir Putin’in rejimine cesurca karşı çıkan ve bu nedenle siyasi zulüm gerekçesiyle kendilerini büyük tehlikeye atan herkes Almanya’da olmalıdır. . sığınma başvurusunda bulunabileceğini söyledi.

Nancy Faeser, Almanya’nın zaten aylardır Rus muhaliflere zulmedildiğini ve tehdit edildiğini belirtti.

Adalet Bakanı Marco Buschmann, “Putin’den nefret eden ve liberal demokrasiyi seven herkes Almanya’da bize katılabilir” dedi. söz konusu.

BİLETLER HIZLA SATILIYOR

Putin’in 300.000 yedek askerin derhal geri çağrılmasını emrettikten sonra Rusya’daki tek yönlü uçuşlar hızla tükendi.

Aviasales verilerine göre Rus vatandaşlarına yaptırım uygulamayan Türkiye ve Ermenistan biletlerine büyük ilgi gösterilirken, tek yön biletleri tükendi.

Rusya’nın en büyük havayolu şirketi Aeroflot üzerinden Moskova’dan İstanbul’a yapılan uçuşlarda 28 Eylül’e kadar uçak görünmüyor.

PUTİN’İN SEFERBERLİK KARARI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Donbas, Zaporozhye ve Kherson bölgelerinin bağımsızlık kararlarını desteklediklerini belirterek Ukrayna’da kısmi seferberlik ilan etti.

Seferberlik için yalnızca belirli deneyime sahip vatandaşların askerliğe çağrılacağını belirten Putin, “Yalnızca ihtiyat statüsünde ve özellikle orduda görev yapmış, belirli bir askeri sicile ve ilgili deneyime sahip vatandaşlar çağrılacak. askeri servis. Askere çağrılanlar, özel askeri harekat tecrübesine dayalı olarak ek askeri eğitim alacaklar.” söz konusu.

Leave a Comment